Kalendarz Festiwalu

Pn 7 14 21 28
Wt 1 8 15 22 29
Śr 2 9 16 23 30
Cz 3 10 17 24
Pt 4 11 18 25
So 5 12 19 26
Nd 6 13 20 27
Pn 5 12 19 26
Wt 6 13 20 27
Śr 7 14 21 28
Cz 1 8 15 22 29
Pt 2 9 16 23 30
So 3 10 17 24 31
Nd 4 11 18 25
Strona główna \ Archiwum
 
Główny sponsor
Żywiec
Poznań
Newsletter
  
Przewodnik uczestnika
Przewodnik uczestnika maltafestival poznań 2010 więcej
Facebook - Udostępnij Twitter - Udostępnij Blip - Udostępnij Flaker

Studio Teatralne Próby

Statek teatralny to owoc kilkumiesięcznej współpracy Stadt-Spiel-Truppe z Poczdamu oraz Studia Teatralnego PRÓBY z Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu. Woda, która zazwyczaj dzieli i odgradza lądy, ma tym razem połączyć młodzież z obu grup, które pragną zamanifestować, iż podziały graniczne, narodowe, mentalne nie stanowią dla nich najmniejszego problemu, więcej – są twórczą inspiracją. Statek, brzegi rzeki oraz okolice Ostrowa Tumskiego będą więc tętnić życiem, radością, młodością i dobrą zabawą przez cały czerwcowy tydzień.

 

Najważniejszym projektem zrealizowanym przez teatry jest spektakl Versunkene Geschichten… z wody czerpane. To połączenie Historii z Naturą, przeszłości z teraźniejszością, siły dawnych przyzwyczajeń i sensu dzisiejszego bycia razem. Niemcy i Polacy ukazani zostali tu w stereotypowych, aczkolwiek niebanalnych sytuacjach, jako nieudacznicy i poszukiwacze szczęścia, miłośnicy i marzyciele, wizjonerzy, klauni i grajkowie. Zatopione historie... z wody czerpane bazują na własnym scenariuszu, oryginalnej muzyce i scenografii oraz  sile ekspresji około 20 aktorów.

Kolejnym wspólnym przedstawieniem jest Czerwone, białe, niebieskie, żółte. To plenerowa wersja baśni dla dzieci O rybaku i złotej rybce. Współczesna, trochę zwariowana rodzina w czasie wakacyjnej wycieczki nieoczekiwanie znajduje złotą rybkę , która zaczyna spełniać ich marzenia.

Ponadto grupy zaprezentują spektakle ze swojego stałego repertuaru:Stadt-Spiel-Truppe: Mahagonny na podstawie Bertolda Brechta i Kurta Weilla, Serenada Sławomira Mrożka , Ubu Król Alfreda Jarry’ego, Operetta wg Franza Lehara.
Studio Teatralne PRÓBY: Historie z życia wzięte – Julia Rybicka w towarzystwie piosenek międzywojennych, Lekcja Eugene Ionesco, Łysa spiewaczka Eugene Ionesco.

Występy na barce uświetni przedstawienie Żywioły, które powstało w ramach projektu Teatr w każdej wiosce Gminnego Ośrodka Kultury „Sezam” w Tarnowie Podgórnym. Ponad stu młodych aktorów stara się opowiedzieć o serdecznej koegzystencji powietrza, wody, ziemi i ognia. Za pomocą fruwających białych tkanin, niebiesko-pomarańczowych ryb, żółtego słońca, czerwonych zwierząt, smoczego stwora w barwach tęczy oraz swych kolorowych kostiumów wyczarowują świat piękny, wspólny, drgający harmonijną współpracą.

Dodatkową atrakcją statku jest widowisko plenerowe z udziałem dzieci i młodzieży z Poznania i okolic – Czasówki-przemijanki powstałe podczas warsztatów artystycznych Klubu Instruktora Teatralnego w Poznaniu. Spektakl odnosi się do kondycji człowieka. Na przestrzeni czterech pór roku odbywa się misterium życia – radości i przemijania. Żywiołowe, spontaniczne, czasami  zatrzymane w kadrze działania; zmienne w  nastroje sytuacje stwarzają rzeczywistość barwną i intrygującą.

Organizator
maltafundacja