Kalendarz Festiwalu

Pn 7 14 21 28
Wt 1 8 15 22 29
Śr 2 9 16 23 30
Cz 3 10 17 24
Pt 4 11 18 25
So 5 12 19 26
Nd 6 13 20 27
Pn 5 12 19 26
Wt 6 13 20 27
Śr 7 14 21 28
Cz 1 8 15 22 29
Pt 2 9 16 23 30
So 3 10 17 24 31
Nd 4 11 18 25
Strona główna \ Archiwum
 
Główny sponsor
Żywiec
Poznań
Newsletter
  
Przewodnik uczestnika
Przewodnik uczestnika maltafestival poznań 2010 więcej
Facebook - Udostępnij Twitter - Udostępnij Blip - Udostępnij Flaker

Randka w ciemno - Unknown

TOWARZYSTWO PRZE-TWÓRCZE
Czas trwania: 1 h

Opis

Po raz trzeci zapraszamy maltańską publiczność na wieczory improwizacji - Randki w ciemno. Dwa lata temu improwizacje Michaela Schumachera z polskimi muzykami uznane zostały za jedno z najważniejszych wydarzeń tanecznej Malty. Rok temu zaprosiliśmy na unikatowe „pojedynki" na taniec i dźwięki artystów z Polski i Izraela. W obu przypadkach mogliśmy podglądać intymne spotkania muzyków i tancerzy, którzy spotykali się po raz pierwszy i nigdy nie wiadomo było do końca, co się może zdarzyć. Czy będą do siebie pasowali? Czy się polubią? Czy zaiskrzy? A co jeśli dialog zupełnie nie będzie się kleił?  W tym roku z kolei po raz pierwszy zapraszamy do konfrontacji na prawdziwej randce w ciemno ...publiczność! W ramach trzech (rożnych!) wieczorów warszawscy artyści z towarzystwa przetwórczego w ramach projektu UNKNOWN pozwolą przeżyć widzom niepowtarzalną taneczną przygodę! Zapraszamy wszystkich nie bojących się podjąć ryzyka i spotkać w ciemno z artystami!

UNKNOWN to seria improwizowanych spektakli/wydarzeń tańca z elementami interakcji z widzem - poprzez zasłonięcie mu oczu i zaproszenie w podróż do jego wewnętrznej wrażliwości - artyści pozwalają uczestnikom na niecodzienne przeżycie bycia w środku akcji i odkrywania nowych rodzajów odbioru/doświadczania spektaklu.

Naszym głównym zainteresowaniem jest interakcja. W dzisiejszych czasach przewagi telewizji i filmu nad teatrem, teatr posiada coś wyjątkowego, na co warto zwrócić uwagę - możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z widzem, zaproszenia go do aktywnego odbioru sztuki scenicznej. Dodatkowym aspektem związanym z interakcją jest zaproszenie widzów do indywidualnej podróży. Zamknięcie oczu przez każdego z widzów wspiera skupienie się na sobie. Ograniczając impulsy wzrokowe, wzmacniamy postrzeganie dostępne przez pozostałe dostępne zmysły - słuchu, węchu, smaku, dotyku. Skupienie się na sobie oraz mocniejsze odczuwanie dostępnych impulsów osadza widza w "tu i teraz" - w improwizacji. W tym samym punkcie znajdują się artyści uczestniczący w projekcie UNKNOWN: tancerze, muzycy, twórcy wizualizacji. Improwizują podczas całego wydarzenia działając wokół ustalonych wcześniej punktów (struktura ustalana jest w ciągu tygodnia przygotowań przed każdym zdarzeniem). Bycie "tu i teraz" zachęca do pozbycia się oczekiwań i zaakceptowania tego co jest - tego z czym przychodzimy do teatru, oraz tego, co zastajemy w jego przestrzeni. Czy jest to możliwe? To nieustanny dialog wymagający zaangażowania obydwu stron - artystów i widzów. Czy potrzeby obydwu stron mogą się ze sobą spotykać?

Renata Piotrowska

Data: 22,25,27-06-2009 Godzina: 19:00 
Miejsce: Stary Browar (Słodownia +1)

 

Organizator
maltafundacja