Maltańskie książki wyróżnione w miesięczniku "Teatr"

W najnowszym numerze miesięcznika "Teatr" polscy recenzenci podsumowują sezon teratralny 2011/2012. Niezmiernie miło nam poinformować, że w kategorii "Najlciekawsza książka o teatrze" zostały wyróżnione aż dwa nasze wydawnictwa.

 

Jacek Cieślak ("Rzeczpospolita") najwyżej ocenił Rimini Protokoll. Na tropie codzienności. Przetłumaczona na język polski książka pod redakcją Miriam Dreysse i Floriana Malzachera, problematyzuje twórczość tytułowego kolektywu artystycznego, z którego wywodzi się Stefan Kaegi, kurator tegorocznego maltańskiego Idiomu: Akcje Azjatyckie / Asian Investments. Publikacja łączy różne formy narracyjne – eseje, syntezy, wywiady, zestawienia a także kolorowe fotografie. Dotyczą one zarówno poszczególnych projektów, jak i strategii artystycznych stosowanych przez członków Rimini Protokoll, którzy podejmują próbę „od-teatralizowania teatru” na rzecz uczynienia codzienności fascynującym dla sceny polem doświadczeń. Współwydawcą książki jest Fundacja Korporacja Ha!art.

Cena promocyjna: 59 zł 47 zł
kup tutaj


 

Joanna Jopek ("Didaskalia") wybrała Christoph Schlingensief. Sztuka bez granic. Książka zawiera kilkanaście tekstów napisanych przez teatrologów i krytyków, przybliżających fenomen teatru Christopha Schlingensiefa – jednego z najciekawszych i najbardziej oryginalnych artystów sceny europejskiej ostatnich dekad, którego ostatnia praca – projekt pawilonu niemieckiego na Biennale Sztuki w Wenecji w 2011 r., została nagrodzona Złotym Lwem. Zmarły przedwcześnie Schlingensief był artystą o zaangażowanej postawie wobec świata, wrażliwym na los wykluczonych  i pominiętych. Jest to pierwsza pozycja w języku polskim tak wszechstronnie opisująca działania tego niezwykłego i ważnego artysty. Współwydawcą książki jest Fundacja Korporacja Ha!art.

Cena promocyjna: 49 zł 39 zł
kup tutaj

 

Z tej okazji mamy dla Państwa niespodziankę. Do 13 września 2012 oba wydawnictwa można zakupić w maltańskim sklepie internetowym z 20% zniżką.