15 listopada_"Emocje wobec sztuki w przestrzeni publicznej"_dyskusja w Galerii Arsenał

 

15 listopada 2012, w Galerii Miejskiej Arsenał odbędzie się spotkanie wokół projektów artystycznych w przestrzeni miejskiej Poznania pt. „Emocje wobec sztuki w przestrzeni publicznej”. Jednymi z szerzej omawianych działań będą projekty zrealizowane w ramach Nowych Sytuacji Malta Festival Poznań 2012. Zdjęcia dokumentujące akcję Flow / Przepływ, Łukasza Trusewicza, Ting-Tong Changa i Agnieszki Szablikowskiej, w której jeden z artystów wykorzystał szaliki drużyn Lecha, Warty i reprezentacji Polski wzbudziły na Facebooku niespodziewaną agresję wśród kibiców piłkarskich. Rzeźba Marii Szydłowskiej wykonana z przedmiotów codziennego użytku, a przedstawiająca postać Matki Boskiej została zniszczona po kilka dniach od wystawienia na placu Starego Rynku w Poznaniu.

Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z dokumentacją maltańskich Nowych Sytuacji a przede wszystkim do dyskusji z artystami i kuratorami miejskich projektów. Organizatorzy chcą także postawić pytanie o istotność działań artystycznych w sferze publicznej – zarówno w kontekście działań performatywnych jak i stałych ingerencji w tkankę miejską.

 

goście: dr Janusz Bałdyga, Mateusz Bieczyński, Dorota Grobelna, Maciej Kurak, Max Skorwider, Łukasz Trusewicz, Maciej Włodarczyk, Maria Szydłowska, Małgorzata Mikołajczak

prowadzenie: Agnieszka Szablikowska

Galeria Miejska Arsenał

15.11.2012, godz. 18.00