koncert FAITH NO MORE

w ramach cyklu: POZNAŃ DLA ZIEMI
Data: 2012-07-04
Godzina: 18:00
Cena normalna: 120 / 180 PLN
Kup bilet
Miejsce: Jezioro Malta_META

Opis

program koncertu:

19:15 - Snowman

20:30 - Muchy

22:00 - Faith No More

 

Miasto Poznań i Malta Festival Poznań zapraszają na koncert zespołu Faith No More, który odbędzie się w w ramach cyklu Poznań dla Ziemi.

Legendarny kalifornijski zespół zagra nad poznańskim jeziorem Malta jedyny koncert w Polsce. Występy Faith No More dostarczają nie tylko potężnej dawki doskonałej muzyki ale również – głównie za sprawą ich charyzmatycznego wokalisty Mike’a Pattona - wielu niezapomnianych wrażeń.

Muzyka zespołu, który w 2009 r. reaktywował swoją działalność po jedenastu latach przerwy, to eklektyczna mieszanka heavy metalu, alternatywnego rocka, hip hopu, jazzu, soulu, popu i kilku innych, zdawałoby się odległych od siebie gatunków. Zarówno przez krytyków jak i fanów Faith No More nazywani są często królami alternatywnego metalu. Są jednym z ulubionych zespołów takich muzycznych gigantów jak Metallica, Alice in Chains czy Guns N’ Roses, a według basisty i współzałożyciela Nirvany, to właśnie oni, w późnych latach osiemdziesiątych, utorowali drogę zespołowi Kurta Cobaina. Razem z takimi formacjami jak Red Hot Chili Peppers czy Jane's Addiction – który obok Ninie Inch Nails był gwiazdą Malta Festival Poznań w 2009 r. - zespół przygotowywał grunt pod eksplozję gitarowego, undergroundowego rocka, który dominował w muzyce lat dziewięćdziesiątych XX wieku.

Faith No More wydał 7 albumów, z których dwa zdobyły w Stanach Zjednoczonych miano platynowej („The Real Thing”) i złotej („Angel Dust”) płyty. Zespół był też trzykrotnie nominowany do nagród Grammy, a ich koncerty przyciągają niezmiennie rzesze fanów.

Zanim usłyszymy największe przeboje Faith No More, na scenie pojawią się zespoły należące do najbardziej oryginalnych nowych zjawisk na polskiej scenie muzycznej: Muchy i Snowman.

Po wydaniu ostatniej płyty, zatytułowanej „Notoryczni debiutanci”, Muchy, jako jedyny polski zespół, został zaproszony do występu na głównych scenach wszystkich najważniejszych festiwali muzycznych w kraju. Ich najnowszy singiel „Nie przeszkadzaj mi, bo tańczę” momentalnie wspiął się na szczyty list przebojów.

Snowman miesza awangardę, post rock, jazz i psychodelię. Ich ostatnia płyta „The Best Is Yet to Come” spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i krytyków. Jak trafnie zauważył recenzent Gazety Wyborczej Tomasz Janas, Snownamopiera się wielu pokusom współczesnego życia muzycznego i jest cierpliwy...nagrał jedną z najlepszych płyt tego roku w naszym kraju”.

 

Zdjęcia