Artyści

 
 Bassem Akiki
Bassem Akiki
Bassem Akiki urodził się w Libanie. W Bejrucie ukończył studia muzyczne w Wyższym Konserwatorium Muzyki i filozoficzne na Lebanese International University. Do Polski przyjechał w 2003 roku.
więcej
Jennifer Baichwal
Jennifer Baichwal jest kanadyjską dokumentalistką. Ukończyła filozofię i teologię na McGill University w Montrealu. Od blisko 20 lat produkuje i reżyseruje filmy dokumentalne. Stara się w nich docierać do konkretnych ludzi, opisywać ich indywidualne historie z bliska, ale w uniwersalnym kontekście.
więcej
 
Maria Baroncea
Maria Baroncea jest kierowniczką własnego czasu i zajmuje się tym, co ją najbardziej interesuje w wolnym – na ogół – tempie.
więcej
Dragana Bulut
Dragana Bulut jest niezależną choreografką i wykonawczynią z Belgradu. Od 2004 roku rozwija własną twórczość choreograficzną, która prezentowana jest w różnych kontekstach lokalnych i międzynarodowych.
więcej
 
Chris Kondek / Christiane Kühl
Chris Kondek jest amerykańskim artystą wideo. Christiane Kühl jest dziennikarką, eseistką i dramaturgiem.
więcej
 John Maxwell Coetzee
John Maxwell Coetzee
Urodził się w Kapsztadzie w 1940, mieszka w Australii. Jest laureatem Literackiej Nagrody Nobla, którą otrzymał w 2003 roku oraz pierwszym w historii dwukrotnym zdobywcą (w 1983 i w 1999) najbardziej prestiżowej nagrody literackiej w kręgu
więcej
 
Cedric Dupiere
Cedric Dupire (ur. 1979) korzysta w swoich pracach z różnych form – od filmu etnograficznego do eksperymentalnego dokumentu. W wieku 24 lat wyjechał do hinduskiego Rajastanu. Artystycznym efektem tej podróży był jego pierwszy pełnometrażowy dokument Musafir.
więcej
  Faith No More
Faith No More
Faith No More to zespół-legenda, który doczekał się kilku pokoleń fanów i nadal stanowi ważny punkt odniesienia dla współczesnych odmian rocka i jego alternatywnych odsłon.
więcej
 
Harun Farocki
Harun Farocki (ur. 1944) studiował w Deutsch Film-und Fernsehakademie w Berlinie. Od lat 60. XX w. realizuje filmy dokumentalne, będąc równocześnie aktywnym krytykiem i teoretykiem, a od lat 90. tworzy wideoinstalacje w przestrzeniach najważniejszych galerii świata.
więcej
Cao Fei
Cao Fei (ur. 1978) ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w chińskim Guangzhou. Jej prace podejmują wątek płynności współczesnego świata, w którym kultura jest obszarem niestabilnym, poszukującym własnych granic, ulegającym ciągłym, gwałtownym przemianom.
więcej